בטוח שזה קרה גם לכם – הכרתם מישהו ברשת, החלפתם תמונות, קבעתם להיפגש (כי הרגשתם את הקליק הנכון הזה שכולם מדברים עליו) ואז מתברר שהקשר בין התמונה שראיתם לאדם שפגשתם הוא מקרי בהחלט. לאן נעלמה רעמת השיער, עשרה סנטימטרים גובה, או להיפך – מאיפה צצו להם הסנטר הכפול וכרס בירה מכובדת?

איש שמן בבגד ים
Source: olly2/BigStock

עדיין לא ברור אם מדובר בניסוי חברתי או מעשה קונדס, אבל אחד מהאתרים הרבים, שמלמדים את אמנות החיזור (או מה שנקרא בסלנג הברים, פיק-אפ) העלה לרשת סרטון וידאו, בו מתועדת התגובה הראשונית של גברים, כשהתברר להם כי הבלונדינית הלוהטת שהם קבעו איתה בטינדר, בפועל נראית אחרת לגמרי. כן, הם נתקלו בבעיה כבדת משקל. או, אם להגיד את הדברים כמו שהם – פגשו בחורה שמנה בהגזמה.

אגב, לפני שכולכם מתרעמים, לא מדובר כאן, חלילה, בניסיון לפגוע בשכבת אוכלוסייה מסוימת – כבודה ומשלקה במקומה מונח, אלא לתעד את התגובה האינסטינקטיבית להבדל בין הרצוי (מה שרואים בטינדר) למצוי (מי שיושב מולך בבית קפה או, יותר בעייתי, עומד בפתח דירתך). הבחורה, ששיתפה פעולה, הולבשה בחליפת שומן, כולל כל הבונוסים האפשריים – קפלים על הגב, ריבי סנטרים, בטן משתפלת – הכל, אבל הכל, ממש לא כמו בתמונה.

מילא, אם הבחורים שנאלצו להשתתף בניסוי/מתיחה בעל כורחם, היו רק מופתעים מההבדל הויזואלי. אבל רובם נרתעו בצורה מוחשית או, יותר גרוע, התנהגו בעוינות גלויה כלפי הפרטנרית לדייט. ואם זה לא מספיק, התגובות שלא איחרו לבוא בהמשך, היו פשוט בלתי נתפסות: אחד התלונן, שבזבז את זמנו, השני אחרי כמה דקות סיפר שהוא, בעצם, נשוי והשלישי – פשוט יצא לשירותים ולא חזר.

רק אחד מכל ה"טינדריסטים" נשאר בדייט מספיק זמן, כדי שהבחורה תסביר לו שהוא בעצם היה חלק מהניסוי (ושוב, אנחנו עדיין לא בטוחים אם מדובר בניסוי או מתיחה). השאר בכלל לא טרחו להקשיב למה שיש לה לומר ונמלטו לפני שהיא הספיקה להגיד מילה. נכון, טינדר זו אפליקציית היכרויות המבוססת בעיקר על המראה החיצוני (ומי שלא נראה לך נשלח בהינף אצבע לרשימת הנפסלים משמאל) אבל אין ספק – ההתנהגות של כל הגברברים הייתה יותר מבזויה. אז נכון, אתה לא מחויב לחוש משיכה לבחורה שיושבת מולך, כי היא לא עונה לסטנדרטים שלך, אבל עדיין – במקרה כזה חובה להתנהג לדייט שלך בנימוס, נכון? אגב, באותו ניסוי שנערך על נשים שהוצג להם דייט שמן, הן התנהגו לאותו דייט ה"מפוברק" בנעימות ועם הרבה יותר כבוד.

בשורה התחתונה – לא משנה מי יושב או עומד מולכם, כדאי לכם להתנהג בצורה ראויה ומנומסת, כי לכו תדעו, אולי יש כאן מצלמה נסתרת אשר בסופו של דבר תעשה מכם פרסונת רשת מוכרת בלי שבכלל התכוונתם לכך ולא בדרך שרציתם להתפרסם. מצד שני, מה עם תמונה עדכנית יותר בטינדר? הרי ברור שהביטחון העצמי הוא לגמרי הבסיס של סקס-אפיל.

 

 

 

3 תגובות

השאר תגובה