כשחושבים על אפליקציות כמו גרינדר וטינדר, חושבים מיד על סקס מזדמן. אבל אפליקציה עבור אנשים פוליאמוריים? תחשבו שוב.

The Poly Life היא אפליקציה שיצאה לחנויות האפליקציות בחודש שעבר ופונה לקהילת הפולי אמורים, אבל שלא כמו אפליקציות אחרות בשוק הדייטינג והיחסים, ובניגוד למה שחלק עשויים לסבור אודות פוליאמוריה – כל קשר בין The Poly Life  וסטוצים הוא מקרי בהחלט.

האפליקציה פותחה ע"י מפתחת אפליקציות בשם כריסטין טסנג, שלוקחת חלק בחיי משפחה פוליאמוריים בעצמה, על מנת להתמודד עם האתגרים הניצבים בפני בני זוג פוליאמורים. כפי שאמר אחד מבני משפחתה לפוליאמוריה לחדשות Vice: "אין שום דבר בחוץ עבור אנשים שמנהלים כמה מערכות יחסים", בניגוד לאפליקציות לסטוצים, שמהן יש די והותר.

אפליקצית פוליאמוריה
מקור: http://www.thepolylife.com/

אבל לסטוצים "רגילים", יש חלק קטן אך חשוב לפוליאמוריה. אמנם יש באפליקציה אפשרות להכרות עם פרטנרים חדשים, אבל בנוסף לכך היא מאפשרת פיצ'רים ליומנים משותפים, שיחות צ'ט קבוצתיות ורשימת מטלות משותפות, לא בדיוק פיצ'רים שמיד היו משייכים להם תכונות סקסיות, אך מאפשרות לעשות סדר בניהול מערכות יחסים מקבילות במסגרת יחסים פוליאמוריים.

הסקס הוא חלק בלתי נפרד ממערכות יחסים פולימוריות;  פיצ'ר נוסף ב The Poly Life מאפשר לפרטנרים פוטנציאלים לפרסם ולעדכן את החוקים של מערכות היחסים שלהם. קביעת גבולות במספר מערכות יחסים שונות יכולה להיות מתאגרת ותיעוד של הכללים יכול לעזור לשמור על קשר בריא ויציב.

מעל לכל, פוליאמוריה היא פחות עניין של סקס, כמו שאיפה למצוא מספר מערכות יחסים. בניגוד למה שמקובל לחשוב, כפי שמגזין Atlantic מצביע, מערכות היחסים הפוליאמוריות הן לעתים קרובות יציבות, אוהבות ולא פחות רציניות ומחייבות כמו מערכות יחסים מונוגמיות. המטרה הפונקציונלית של The Poly Life מאירה בדיוק על החלק הזה שמאפשר למערכות יחסים כאלו להיות יציבות ומחייבות, אפילו למשפחות עם ילדים.

למרבה הצער, זוהי מציאות קיימת שעדיין לא מובנת לחלוטין עבור רבים. פוליאמוריה עושה כיום ובשנים האחרונות את צעדיה הראשונים לכיוון השיח במיינסטרים, אם זה בעיתונות, כמו מאמרה של השחקנית מריה בלו ל"ניו יורק טיימס" או אפילו בטלוויזיה, בתכנית של שואוטיים – "Polyamory: Married and Dating".

אבל אפילו עם מודעות מוגברת לנושא, מערכות יחסים מרובות פרטנרים לעתים קרובות ייתפשו כ"לא קונבנציונליות" או ביזאריות. למשל, הפובליציסטית הפמיניסטית אנג'י בקר סטיבנס כתבה על משפחתה: "בעיני קונסרבטיבים, אנחנו הסכנה האמתית של אותו מדרון החלקלק הקרוי נישואים חד מיניים שאליו אפשר להתגלגל. בעיני ליברלים וסנגורי הנישואים החד מיניים, אנחנו נראים לעתים קרובות כמו פעולת הסחה מטופשת לדברים שהם באמת חשובים".

לא משנה כמה סיפורים נכתבו, פוליאמוריה עדיין נתפשת לעתים קרובות כמעין התנסות על הקצה.

מגזין ה-Rolling Stone שם את הפוליאמוריה במרכז מאמר שפורסם השנה על המהפכות המיניות של המילניום, שם מתוארות מערכות יחסים של מספר פרטנרים כ"התארגנות אוונגרדית", שהיא כנראה קיצונית מדי מכדי להגיע ללב המיינסטרים.

"היא לובשת חצאיות יפות; הוא לובש ג'ינס ומשקפיים טרנדיים. יש להם דירה ענקית במרכז העיר עם נוף מטורף", כתב מחבר המאמר, אלכס מוריס, ומתפלא על אלו שלוקחים חלק בפעילות פוליאמורית, כאילו לא יתכן שאנשים נורמליים לחלוטין יכולים לקחת חלק בפעילות כל כך מוטרפת.

אבל פוליאמוריה היא לא עוד מהפכה קינקית, או עוד טרנד מילניום חולף. Los Angeles Times  אירח את הבלוגר אמט רנסין, בתגובה למאמר של הרולינג סטון, שם כתב: "פוליאמוריה אינה טרנד בקרב אנשים צעירים ומעולם לא היה. במסגרתם של הלא-מונוגמיים יש הכל מהכל,מצעירים היפסטרים ועד משפחות עמידות עם משכנתא וילדים. חלקם אף עובדים במסגרת שירות ציבורי. החוט היחיד שמקשר בין כולם הוא הסטייה מנאמנות מסורתית וקפדנית".

אם אתם מעוניינים לתרום לפיתוח גרסת אנדרואיד לאפליקציה, אתם יכולים לעשות זאת כאן.

להורדת האפליקציה לאייפון, לחצו כאן

 

 

אין תגובות

השאר תגובה